Aiandus

Aiakujunduse algkursus.

 

Aiakujunduse algkursus on mõeldud inimestele, kellel juba on olemas või kavatseb rajada oma aeda. See võib olla nii suur taluaed, väike linnaaed või hoopiski rõdu-või terrassiaed. Oma kursusel käsitleme erinevate aiakujundusstiilide ajalugu ja päritolu, uurime, millised aiastiilid on võimalikud Eesti kliimas. Õpime tundma, millised taimed on sobivad erinevatesse aiastiilidesse ja milline on nende kasvatamise agrotehnika. Kursusel käsitletakse ka värvi- ja taimekompositsioone aiaruumis. Meie kursused toimuvad vabas vormis ja igaühel on võimalus oma kogemusi jagada või küsimusi esitada. Kursuse raames saab illustreeritud ülevaate Euroopas valitsevatest aiakujundusstiilidest, uutest trendidest, klassikalistest aedadest. Iga kursuslane saab mahuka jaotusmaterjali, mida kursuse käigus ise täiendada ning hiljem oma aia rajamisel või rekonstrueerimisel kasutada saab. Paljud meil lõpetanud kursuslased on liitunud Aiasõprade klubiga, kellega igal aastal meeldejäävaid ja õpetlikke aiareise korraldame. Jätkukursusena on võimalik osaleda aiaplaanide koostamise kursusel, kus kolmel korral (a 4 akadeemilist tundi) õpime, mida silmas pidada oma aia planeerimisel ja koostame oma aia või istutusala plaani.
 

Aeg: 21. jaanuar 2020 kell 18.00 Rakvere, Pikk 29

Õppekavarühm: aiandus.

Õppekeel: eesti keel.

Õppematerjal: paljundusmaterjal igale kursuslasele, slaidiprogramm erinevatest aiakujundusstiilidest.

Koolituse koht: rahvakooli õppeklass  +  näidisaiad üle Eesti ja välismaal.

Õpingute alustamise tingimus: huvigrupi olemasolu.

Lõpetamise tingimus: suuline vestlus, visandlik aiaplaan. Lõpetaile antakse rahvakooli tunnistus.

Kursuse sisu: Sissejuhatus aiakujundusse. Kujundusvõtted. Kompositsioon ja ühtsus. Tingimused ja nõuded. Aiakujunduse ajalugu. Babüloni rippaiad. klassikalised ja idamaa aiad. Inglise ja Prantsuse stiilis aiad ja pargid. Klassikalised aiakujundusstiilid. Koloniaalstiil. Vahemeremaade stiil. Jaapani aed. Samblaaiad. Moodne aiakujundusstiil. Maalähedane aed. Kevad-, suve- ja sügislilled, nende hooldus, paljundamine. Näidisaiad Eestis. Veeaia rajamine ja taimed. Kruusaaed. Alpiaia rajamine ja taimed. Kuivmüürid. Katuse haljastus. Ürdiaed. Turbaaed. Kalmu haljastus. Toalillede kasvatamine ja hooldamine.

Koolituse hind: 50 eurot. Maksta saab nii ülekandega kui ka sularahas ning asutuse arvega.

Registreerimine: kunderi rahvakool@mail.ee.

Kursuse juhendaja:  kõrgharidusega  Maia Simkin on lõpetanud Räpina Aianduskooli kahel korral- nii maastikuehituse kui ka keskkonnakaitse alal. Ta on aiakujundust õpetanud rahvakoolis palju aastaid. Tema kursuslastest kasvas välja sajakonna liikmega seltsi aiasõprade klubi, kellele ta on korraldanud suviti mitu õppeekskursiooni Eesti ja välismaa (Holland, Läti, Saksamaa) tuntumatesse aedadesse. Kogu selle tegevuse eest pälvis ta 2016. a. täiskasvanud õppija  nädalal elutöö preemia.